Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

Так називають жорстокі закони, які суворо карають за найменшу провину. Крилатий вислів по­ходить від імені афінського законодавця Драконта, який жив у VII ст. до н. є. Закони його дійшли до нас тільки в уривках, але давньогрецькі історики часто згадують про них.

Того, хто вкрав яблуко, за цими законами засуджували до страти. Разом з людьми «страчували» й предмети, «при­четні» до злочинів. Якщо хтось заліз у чужий сад по дра­бині, то не тільки вбивали злочинця, а й розбивали на тріски «співучасницю злочину» — драбину. Грецький ора­тор Діомед говорив, що драконівські закони писані не чор­нилом, а кров'ю.

Уже в давнину слова «закон Драконта» (чи «Драко­на» — ім'я законодавця часом спотворювали) стали пов'я­зувати з нещадним переслідуванням людей.