Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

Сіракузький тиран Діонісій Старший мав
відданого друга Дамокла, який вважав його найщасливішою людиною на світі. Але Діонісій, хоч і купався в розкошах і мав необмежену владу, прекрасно знав, як ненавидить його народ і на які інтриги здатні його царедворці.
Розуміючи, яке непевне його щастя, Діонісій вирішив дати
про це уявлення своєму другові. Якось він запросив Дамок­ла на обід і, коли той ласував царськими наїдками, запиваючи їх дорогим вином, спитав:

—    Чи добре тобі, Дамокле?

—    Так добре, що краще, мабуть, і не буває,— просто­душно відповів друг тирана.

—   А тепер подивись-но вгору,— запропонував Діонісій.
Дамокл глянув угору — і завмер на місці. Просто над

ним на тоненькій кінській волосині завис важенний меч. Якби волосинка порвалася, меч у ту саму мить відтяв би Дамоклові голову.

Вислів «Дамоклів меч» означає в сучасній мові постій­ну загрозу, якої не можна уникнути.