Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

Усі хто цікавиться спортом, знають термін «марафонський біг». Марафонський біг — це зма­гання з бігу по дорогах на дистанцію, що дорівнює 42 кіло­метрам 195 метрам. Звідки взялося таке «некругле» чис­ло? Адже всі інші змагання — із бігу, і з плавання — про­вадяться на дистанції, які становлять ціле число десятків, сотень чи тисяч метрів. Річ у тім, що виникнення цьо­го виду спорту пов'язане з певним моментом грецької історії.

Марафон — селище поблизу Афін, біля якого в 490 р. до н. є. висадилася стотисячна армія персів. Смертельна за­гроза нависла над столицею Афінської держави. Греки не могли послати проти ворога таке велике військо. Але жменька греків захищала свою вітчизну, свою свободу, а величезна армія персів була армією грабіжників. Крім то­го, греки були вправнішими воїнами. На це й розраховував афінський воєначальник Мільтіад. Він мав тільки одина­дцять тисяч воїнів і все-таки повів їх до Марафона, щоб дати бій персам.

Мільтіад вишикував своє військо фалангою: воїни у важкому обладунку ставали щільними рядами, а перший ряд прикривав увесь загін своїми щитами. Перси завжди починали битву шаленим обстрілом ворога. Хмари стріл закривали сонце, влучні удари сипалися градом і наводи­ли паніку на противника. Греки це знали й вирішили ви­передити персів. Вони самі пішли в наступ швидким кро­ком. Вражені несподіванкою, перси відступили, але зго­дом прорвали лави грецьких воїнів. Та в цей час з обох боків ударили афіняни. їм вдалося майже оточити головний загін ворога. Перси побігли до моря. Вони не змогли проти­стояти натискові невеликої, але добре озброєної та організованої армії афінян. Перси втратили в цій битві близько шести з половиною тисяч воїнів, а греки — менше двохсот.

Як тільки стало ясно, що перемагають греки, Мільтіад послав до Афін гінця. Гонець пробіг віддаль від Марафона до Афін за кілька годин. Він прибіг на міську площу, закривавлений і вкритий порохом далекої битви, й закричав: «Радійте, ми перемогли!»

На згадку про цю подію 1896 року в Афінах під час Першої Олімпіади влаштували перше змагання з бігу між Афінами й Марафоном. Відтоді марафонський біг входить у програму сучасних міжнародних зустрічей, зокрема Олім­пійських ігор. Марафонський біг настільки важкий, що в ньому можуть брати участь лише дуже добре натреновані спортсмени віком від 22 років. Таку історію має звична для всіх нас назва «марафонський біг».