Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

Давньогрецькі перекази зберіга­ють історію про те, що одного разу оракул наказав фрі­гійцям обрати царем першого ж чоловіка, який їм трапи­ться на шляху до храму Юпітера. Цим першим стрічним

виявився селянин Гордій, що йшов берегом, підганяючи своїх волів.

Коли Гордій став царем, він пожертвував свого воза Юпітерові, поставив його посеред храму, а ярмо прикрутив до дишля хитромудрим заплутаним вузлом. І оракул про­рік, що той, хто розв'яже цей вузол, запанує над усією Азією.

Минуло багато часу, і Фрігію захопило військо Олександ­ра Македонського. Увійшовши до храму Юпітера, услав­лений завойовник якусь мить дивився на вузол, а тоді ви­хопив меч і розрубав ним гордіїв вузол.

 

З тих пір вислів «розрубати гордіїв вузол» означає: знайти швидкий і несподіваний вихід із скрутного стано­вища.