Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

У старовинній «Казці про рибалку» з книги арабських казок «Тисяча й одна ніч» розповідається, як бідний старий рибалка якось знайшов у своїх сітях важку мідну пляшку, запечатану свинцем. «І він видобув ніж, і трудився над свинцем, поки не зірвав його з пляшки, і поклав її боком на землю, і струснув її, щоб те, що було в ній, вилилося. Звідти не полилося нічого, і рибалка дуже здивувався. А потім із пляшки пішов дим, який піднявся до хмар небесних і поповз по землі, а коли дим вийшов увесь, то зібрався, і стиснувся, і затремтів, і став іфритом (духом) з головою в хмарах і ногами на землі». Іфрит хотів убити рибалку, якому ледве вдалося обманути його і загнати знов у пляшку.

Вислів «випускати духа з пляшки» вживають, коли гово­рять про якусь неприємну несподіванку, викликану нашою необережністю, про страшні наслідки непродуманих дій.