Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

В одному арабському збірнику анекдотів є розповідь про Ходжу Насреддіна — легендарного дотепника, відомого різним народам Близького Сходу і Середньої Азії. Коли Насреддін сказав, що він святий пророк, його спитали, як він може це довести.

— Я здатний робити чудеса,— відповів Ходжа.— Бачи­те, он там росте пальма. Зараз я звелю їй підійти до мене, і вона рушить з місця.

Зрозуміло, що пальма не послухалася Насреддіна і стоя­ла незворушно. Тоді Ходжа пішов до неї сам, сказавши: «Пророки і святі не знають зарозумілості. Якщо пальма не йде до мене, я піду до неї».

Схожий зміст має й турецьке прислів'я: «Мандруй, горо, мандруй; коли гора не мандрує, хай мандрує святий».

У наші дні цей вислів вживають жартома, коли йдеться про неспроможність чого-небудь досягти, про спроби поро­зумітися з ким-небудь сильнішим