Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

Титанами думки називаємо ми великих учених, письменників, політичних діячів, титанічною боротьбою — тяжку й запеклу війну. Звідки пішли ці вислови? Що вони означали колись?

Понад три тисячоліття тому народ Давньої Греції ство­рив прекрасний і трагічний міф про титанів.

Титанами звалися могутні велетні, діти Неба і Землі. Вони повстали проти богів, які жили на горі Олімп. Не хотіли волелюбні титани коритися богам. Успіх у боротьбі спочатку схилявся на бік титанів. Але на допомогу Зевсо­ві — головному олімпійському богові — прийшло троє одно­оких велетнів-циклопів. Вони викували йому громи й блискавки, і Зевс став кидати «небесний вогонь» на тита­нів. Ліси й трави на землі охопило полум'я, море закипіло від вогню незліченних блискавок Зевса. Зупинилися титани на схилах Олімпу, та відступати не збиралися. Десять дов­гих років тривав бій. І хто знає, що сталося б з олімпій­цями, якби Зевс не покликав на допомогу визволених ним із глибин землі сторуких велетнів. Сторукі зійшли на гору, вирвали з неї десятки й сотні скель і скинули їх на голови титанів. А навколо гриміли громи й спалахували блискав­ки Зевса.

Тут лави титанів здригнулися. Вони не могли вистояти в битві з богами-олімпійцями, в яких були такі могутніпомічники. Зевс наказав скувати титанів і кинути в одвічну темряву Тартару — підземного царства. Але героїчна боротьба титанів не зникла із пам'яті людства. Вона й досі живе в багатьох висловах, які знає кожна культурна людина.