Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

Тільки один раз — та й то не­надовго — звільнився Атлант від свого тягаря. Це сталося тоді, коли визволитель Прометея Геракл прийшов до нього, шукаючи сади Гесперид.

Цар Еврисфей, якому служив Геракл, наказав йому добути три золотих яблука з садів Гесперид, дочок бога вечірньої зорі, що жили далеко на заході. Яблука Гесперид мали чудесну властивість: вони повертали молодість і силу тим, хто їх покуштував.

Довго мандрував Геракл, поки дійшов до Океану і по­бачив Атласа. Вислухав титан прохання героя і погодився дістати яблука. «А ти, поки я ходитиму, потримай замість мене небесне склепіння»,— сказав Атлант Гераклові. Зняв Геракл — найсильніший із смертних — з титанових плечей край неба і обережно поставив на свої плечі. Ледве витри­мав він незмірний тягар. Для цього Геракл напружив усі сили, а сили він мав надлюдські.

А титан пішов у сад, який охороняв стоголовий дракон, зірвав три яблука і приніс Гераклові. Тим часом Атланту спала на думку хитрість. Він запропонував Гераклу: «Я сам віднесу яблука цареві Еврисфею, а ти потримай поки що небо». Та Геракл зрозумів, що титан піде й не повер­неться, і сказав: «Згода! Тільки я хотів би зробити собі подушку на плече, щоб зручніше було тримати небо. Стань на хвилинку на моє місце». Атлант повірив і став на місце Геракла. А той узяв яблука й пішов своєю дорогою, щасли­вий, що позбувся страшного тягаря.

Як спогад про цю пригоду Геракла лишився в мові крилатий вислів «золоті яблука Гесперид». Він означає щось омріяне, бажане, що дуже важко дістати.