Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

Одним із перших подвигів Геракла була перемога над Лернейською гідрою — страшним дев'ятиголовим дра­коном. Гідра жила в болоті і наганяла жах на довколиш­ніх жителів: вона пожирала їхніх корів, овець та кіз. Одна голова гідри була безсмертна, тому ніхто не наважувався битися з потворою.

Коли Геракл розшукав лігво гідри, він став пускати в неї одну по одній розпечені стріли. Розлючена гідра ви­лізла з печери, піднялася на хвості, щоб кинутися на Геракла, але герой наступив їй на тулуб. Тоді гідра закру­тила свій хвіст навколо ніг Геракла і спробувала повалити його на землю. Але Геракл міцно тримався на ногах, В руками розкрутив у повітрі свою важку палицю. Став Геракл збивати палицею голови гідри, але на місці кожної збитої голови в неї виростали дві нові.

Тим часом з болота виліз великий рак і вп'явся в ногу героя своїми гострими клішнями. Добре, що поблизу був Гераклів друг Іолай. Він прийшов на допомогу Гераклові: вбив рака, виламав кілька дерев у гаї, що ріс за болотом, очистив стовбури від гілля, запалив їх і став припікати гідрі шиї, щоб на них не могли вирости нові голови.

Так Геракл з допомогою свого друга переміг потворну гідру. Але слово «гідра» виявилося дуже живучим. Під Кас революції у Франції наприкінці XVIII ст. часто можна було почути: «Гідра контр­революції знову піднімає голову!» «Гідра контрреволюції», «гідра реакції» — ці вислови закликали до пильності, до боротьби із змовниками, які намагалися повалити владу ренолюційного народу. Викривши одну змову, не можна заспокоюватися, треба пильнувати, щоб на зміну їй не утво­рилася нова! Слово «гідра» відоме ще в одному значенні. Це — зоологічний термін, назва маленьких жителів наших  ставків (їхня довжина — один сантиметр). Якщо від гід­ри — тонкої прозорої рурочки — відрізати маленьку ча­стинку (всього двохсоту її довжини), то з неї виросте ціла гідра. За цю особливість гідра й одержала свою назву на згадку про жахливу міфічну тезку.