Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

Леда, мати Прекрасної Єлени, мала двох синів — Кастора і Поллукса. Батьком Поллукса був Зевс, який дав своєму синові безсмертя, А Кастор, син царя Тіндарея, був звичайною смертною людиною.

Брати дуже любили один одного. Якось вони посвари­шся з синами царя Афарея. В бою з ними Кастора було бито.  Поллукс  не  хотів   жити без брата і став    благати Зевса послати смерть і йому. Тоді Зевс дозволив Поллуксу поділитися  з  братом  своїм  безсмертям.   Зрадів   Поллукс, відтоді він і Кастор один день блукають у підземному царстві мертвих, а другий живуть на світлому Олімпі, серед безсмертних богів. Кастора і Поллукса дуже шанували у Греції і в Римі. На їх честь будували храми, їхні статуї встановлювали на площах міст. І в наші дні імена цих нерозлучних братів символізують  найміцнішу  дружбу,  перед  якою  відступає навіть смерть.

М. Т. Рильський писав про славетного білоруського поета Янку Купалу: «Його багатолітня дружба із славним соратником Якубом Коласом нагадувала прекрасні зразки древності, міфічних Кастора і Поллукса».