Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

Геркулес (Геракл) з прадавніх легенд про подвиги Герак­ла — могутнього героя, схожого на староруських богатирів, запозичено кілька крилатих висловів. Саме ім'я Геракла, або Геркулеса, як його називали в Римі, стало крилатим.

«Сильний,  як Геркулес»,— так кажуть про людину,  яка може зробити найважчу роботу.

«Павлюк..,.. щоразу посилався на своє прекрасне здоро­в'я та свої м'язи. А м'язи кочегар мав справді геркулесо­ві»,— цими словами коротко, але виразно змалював україн­ський радянський письменник М. Трублаїні одного з персо­нажів повісті «Лахтак». Він мав на увазі не тільки міфи про Геракла, а й вирізьблені давньогрецькими скульптора­ми статуї героя. Ці статуї являли собою зображення кре­мезної бородатої людини з прекрасно розвинутими, опукли­ми м'язами.

Дванадцять подвигів вчинив відважний Геракл. Бог Аполлон звелів йому служити цареві Еврисфею. Виконуючи накази царя-боягуза, Геракл зробив те, що нікому не було під силу.