Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

Ескулап (Асклепій) був богом лікування в стародавніх гре­ків. Батько Асклепія Аполлон віддав його на виховання кентаврові Хірону (кентаври — міфічні напівлюди-напівконі), який навчив хлопчика лікарського мистецтва. Асклепій був дуже здібним учнем і скоро перевершив свого старого вчителя. Він не тільки успішно лікував від усіх хвороб, а й міг повертати до життя мертвих. За це розгнівалися на нього Зевс і Аїд — володар царства мертвих: адже Асклепій став порушувати встановлений богами порядок! І Зевс убив Асклепія блискавкою.

Розлютився батько чудодійного лікаря Аполлон і пере­бив циклопів, які кували Зевсові смертоносні блискавки. А люди спорудили на честь Асклепія багато святилищ.

У Римі Асклепія звали Ескулапом, і часто в літературній мові він виступає під цим іменем.

От і в Шевченка:

 Ходімо просто-навпростець,

 До Ескулапа, на ралець —

Чи не одурить він Харона

І Парку-прялку?..

«Чи не покинуть нам, небого...»

 

Цими словами великий український поет саме й під­креслює вміння Асклепія перебороти будь-яку недугу, на­віть смертельну. Недаремно ж він згадує Харона і Парку.

Слово «ескулап» — жартівлива назва лікаря.