Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Кажуть, що друзі пізнаються в біді, а як на мене, і в радощах вони теж пізнаються. Ч.Айтматов. Дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Ф.Бекон (Афоризми)
День довгий, а вік короткий. Дивиться вподовж, а живе впоперек. Живи надвоє: і до віку і до вечора. Живи просто, проживеш років зо сто. Жили ж старі дурні — поживуть і молоді. (Приказки по темам)
Багато пастухів — поганий догляд. Коли хочеш добре спати, стережися позичати. Краще бути бідному та в шані, ніж багатому та в ганьбі. Не бий коня без пуття — може хвицнути. (приказки інших народів)
...Бренн узяв свій важкий меч і кинув його на шалю терезів. — Що це означає? — спитали римляни. Бренн відповів: — Це означає: горе переможеним! І ці слова Бренна згодом стали крилатими. (Крилаті вислови)
Літом одягається, а на зиму одежі цурається. Уночі гуляє, а вдень спочиває, Має круглі очі, бачить серед ночі. Летить — пищить, сяде — мовчить. Хто його вб'є, той свою кров проллє. (Загадки)

Українські афоризми

dj ................................ ................................ ................................ Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь.. ................................ ................................ ................................................................

Вислови Афоризми Загадки

vislovi.in.ua

Головне меню


Лічильник

 

 

СФІНКС у пісках єгипетської пустелі, недалеко від трьох ве­ликих пірамід, на високому постаменті лежить дивовижна кам'яна фігура з тілом лева і головою жінки. Солдати армії Наполеона спотворили обличчя постаті: вони випустили в неї декілька гарматних ядер. Але загадкова посмішка єги­петського Сфінкса добре збереглася й досі вражає всіх, хто її бачив. Сфінкс уособлював могутність фараона. Коли в Єгипті побували давньогрецькі мореплавці, вони багато розповідали вдома про загадкову потвору. Так Сфінкс став героєм грецького міфа. У Греції трохи змінилася його зов­нішність. Греки уявляли Сфінкса крилатим.

Сфінкс жив на скелі поблизу міста Фіви і всім подорож­нім пропонував одну й ту ж загадку: «Вранці на чотирьох ногах, опівдні—на двох, а увечері — на трьох. Що це таке?» Ніхто не міг розгадати загадку, і Сфінкс усіх уби­вав. Тільки один мандрівний (звали його Едіп) дав пра­вильну   відповідь:    «Дитина,   доросла   людина,   дідусь».

Адже мала дитина, рачкуючи, спирається і на ноги, і на руки, а старий підпирається костуром. Почувши відповідь Едіпа, Сфінкс у розпачі кинувся зі скелі.

А слово «сфінкс» набуло переносного значення. Так на­зивають загадкових людей або незрозумілі явища.