Крилатий вислів Кастор і Поллукс

Крилатий вислів Каліф на час
04.07.2018
Крилатий вислів Лабіринт
04.07.2018

Леда, мати Прекрасної Єлени, мала двох синів — Кастора і Поллукса. Батьком Поллукса був Зевс, який дав своєму синові безсмертя, А Кастор, син царя Тіндарея, був звичайною смертною людиною.

Брати дуже любили один одного. Якось вони посваришся з синами царя Афарея. В бою з ними Кастора було бито.  Поллукс  не  хотів   жити без брата і став    благати Зевса послати смерть і йому. Тоді Зевс дозволив Поллуксу поділитися  з  братом  своїм  безсмертям.

Зрадів   Поллукс, відтоді він і Кастор один день блукають у підземному царстві мертвих, а другий живуть на світлому Олімпі, серед безсмертних богів. Кастора і Поллукса дуже шанували у Греції і в Римі. На їх честь будували храми, їхні статуї встановлювали на площах міст. І в наші дні імена цих нерозлучних братів символізують  найміцнішу  дружбу,  перед  якою  відступає навіть смерть.

М. Т. Рильський писав про славетного білоруського поета Янку Купалу: «Його багатолітня дружба із славним соратником Якубом Коласом нагадувала прекрасні зразки древності, міфічних Кастора і Поллукса».