Крилатий вислів Нитка Аріадни

Крилатий вислів Нектар і амброзія
04.07.2018
Крилатий вислів Нитка життя
04.07.2018

Творіння Дедала — палац Лабіринт — згадує також грецький міф про славетного героя Тесея. Тесей вирішив звільнити Афіни від страшної повинності. Кожні дев’ять років афіняни мусили посилати на Кріт семеро дівчат і сімох юнаків. На Криті їх замикали в Лабіринті, де Мінотавр пожирав їх. Жорстокий і могутній цар Криту Мінос примушував афінян платити цей жахливий податок.

І от вирушив Тесей на Крит разом із приреченими юнакими та дівчатами. Герой надумав потрапити в Лабіринт і убити потвору. Коли корабель прибув на Крит і греки зі
йшли на берег, дочка царя Міноса Аріадна, вражена красою Тесея, одразу ж покохала його. Щоб герой міг знайти дорогу в Лабіринті, Аріадна дала Тесеєві клубочок ниток. Вона ж подарувала йому гострий меч.

Тесей прив’язав один кінець клубка біля входу в палац і пішов разом з усіма в глиб Лабіринту, розмотуючи клубок. Довго йшов герой безконечними ходами й переходами. в непрозірній темряві, поки не відчув на своїх грудях важкого дихання Мінотавра.

Лютий людинобик кинувся на Тесея, але гострий меч розтяв йому груди. Вбивши потвору, Тесей пішов по нитці клубка і вийшов з Лабіринту, ще й вивів усіх своїх супутників. Так закінчилася ця небезпечна пригода.
З того часу «ниткою Аріадни» називають -спосіб, що допомагає розв’язати якесь важке, заплутане питання, вийти з скрутного становища.