Крилатий вислів Сфінкс

Крилатий вислів Ставати на котурни
04.07.2018
Крилатий вислів Тантал
04.07.2018

СФІНКС у пісках єгипетської пустелі, недалеко від трьох великих пірамід, на високому постаменті лежить дивовижна кам’яна фігура з тілом лева і головою жінки. Солдати армії Наполеона спотворили обличчя постаті: вони випустили в неї декілька гарматних ядер.

Але загадкова посмішка єгипетського Сфінкса добре збереглася й досі вражає всіх, хто її бачив. Сфінкс уособлював могутність фараона. Коли в Єгипті побували давньогрецькі мореплавці, вони багато розповідали вдома про загадкову потвору. Так Сфінкс став героєм грецького міфа. У Греції трохи змінилася його зовнішність. Греки уявляли Сфінкса крилатим.

Сфінкс жив на скелі поблизу міста Фіви і всім подорожнім пропонував одну й ту ж загадку: «Вранці на чотирьох ногах, опівдні—на двох, а увечері — на трьох. Що це таке?» Ніхто не міг розгадати загадку, і Сфінкс усіх убивав. Тільки один мандрівний (звали його Едіп) дав правильну   відповідь:    «Дитина,   доросла   людина,   дідусь».

Адже мала дитина, рачкуючи, спирається і на ноги, і на руки, а старий підпирається костуром. Почувши відповідь Едіпа, Сфінкс у розпачі кинувся зі скелі.

А слово «сфінкс» набуло переносного значення. Так називають загадкових людей або незрозумілі явища.